Personer med emneord «Etnografi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Øivind Fuglerud Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Bilde av Geoffrey Gowlland Gowlland, Geoffrey Postdoktor +47-22859967 geoffrey.gowlland@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Øst Asia, Kina, Taiwan, Materiell kultur, Kunnskapsoverføring, Håndtverk, Arbeidserfaring
Bilde av Kjersti Larsen Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Bilde av Knut Christian Myhre Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Bilde av Arne Aleksej Perminow Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47-22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Bilde av Inger Vasstveit Vasstveit, Inger inger.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Bilde av Tone Wang Wang, Tone Rådgiver +47-22851915 97021201 97021201 tone.wang@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Utstillinger
Bilde av Gro Birgit Ween Ween, Gro Birgit Seksjonsleder +47-22845919 47338133 47338133 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Australia, Sosialantropologi, Etnografi, Urfolk, Menneske-dyr relasjoner, Verdensarv, Rettigheter, Forvaltning, Materialitet
Bilde av Ralfs Znotins Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47-22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi