Personer med emneord «Jernalder»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Steinar Kristensen Kristensen, Steinar Senioringeniør +47-22859676 +47-90178298 steinar.kristensen@khm.uio.no Arkeologi, Feltdokumentasjon, GIS, Intrasis, Drone, Jernalder, Brettspill, Fotogrammetri, RTI, Databaser, MUSIT
Bilde av Jes Martens Martens, Jes Førsteamanuensis +47-22851852 +47-90919141 jes.martens@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Eldre jernalder, Bebyggelsesarkeologi, Keramikk fra eldre jernalder, Bevæpning i førromersk jernalder
McGraw, Jessica Leigh Rådgiver j.l.mcgraw@khm.uio.no Arkeologi, Bosetningsarkeologi, Jernalder, Vikingtid, Markedsplasser, Håndverk og produksjon, Insulær metallkunst, Vikingtidens dyreornamentikk
Bilde av Christian Løchsen Rødsrud Rødsrud, Christian Løchsen Rådgiver +47-22859408 +47-97641562 c.l.rodsrud@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Førromersk jernalder, Romertid, Folkevandringstid, Vikingtid, Keramikk, Graver, Bosetningsspor, Markedsplasser
Bilde av Magne Samdal Samdal, Magne Senioringeniør +47-22859378 90862202 90862202 magne.samdal@khm.uio.no Arkeologi, GIS, Jernalder, Vikingtid, Dokumentasjon, Metodeutvikling
Bilde av Dagfinn Skre Skre, Dagfinn Professor +47-22859565 +47-93029716 dagfinn.skre@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Jernalder
Wenn, Camilla Cecilie Rådgiver +47-22859435 c.c.wenn@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Jernfremstilling, Jernvinne, Tjæremile, dyrkningsspor, Jernalder, Vikingtid, Tyrkia, Italia, klassisk arkeologi, romersk keramikk, vann og drenering
Bilde av Mari Arentz Østmo Østmo, Mari Arentz Stipendiat +47-22859845 +47-97128410 97128410 m.a.ostmo@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, stipendiat arkeologi
Bilde av Hanne Lovise Aannestad Aannestad, Hanne Lovise Overingeniør +47-22859980 40551565 h.l.aannestad@khm.uio.no Arkeologi, vikingtid, jernalder, museologi, Arkeologiske gjenstander og samlinger, samlingsforvaltning