Personer med emneord «Vikingtid»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jan Bill Bill, Jan Professor +47-22859556 +47-99887225 jan.bill@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Vikingskipene på Bygdøy
Bilde av Marianne Hem Eriksen Eriksen, Marianne Hem Førsteamanuensis +47-22851928 m.h.eriksen@khm.uio.no Arkeologi, Materiell kultur, Jernalder, Yngre jernalder, Eldre jernalder, Vikingtid, Bronsealder, Bosetning, Mentalitet i fortiden, Teori og metode, Sosialarkeologi
Gjerpe, Lars Erik Forsker +47-22859368 +47-97535560 l.e.gjerpe@khm.uio.no Arkeologi, Eldre jernalder, Vikingtid, Jordbrukskultur
Bilde av James E Knirk Knirk, James E +47-22859756 97874174 97874174 knirk@extern.uio.no Arkeologi, Runologi, Vikingtid, Middelalder
McGraw, Jessica Leigh Rådgiver j.l.mcgraw@khm.uio.no Arkeologi, Bosetningsarkeologi, Jernalder, Vikingtid, Markedsplasser, Håndverk og produksjon, Insulær metallkunst, Vikingtidens dyreornamentikk
Bilde av Ellen Marie Næss Næss, Ellen Marie Universitetslektor +47-22135287 e.m.nass@khm.uio.no Utstillinger, Arkeologi, Vikingtid
Bilde av Christian Løchsen Rødsrud Rødsrud, Christian Løchsen Rådgiver +47-22859408 +47-97641562 c.l.rodsrud@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Førromersk jernalder, Romertid, Folkevandringstid, Vikingtid, Keramikk, Graver, Bosetningsspor, Markedsplasser
Bilde av Magne Samdal Samdal, Magne Senioringeniør +47-22859378 90862202 90862202 magne.samdal@khm.uio.no Arkeologi, GIS, Jernalder, Vikingtid, Dokumentasjon, Metodeutvikling
Bilde av Dagfinn Skre Skre, Dagfinn Professor +47-22859565 +47-93029716 dagfinn.skre@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Jernalder
Bilde av Marianne Vedeler Vedeler, Marianne Professor +47-22859569 98654089 marianne.vedeler@khm.uio.no Arkeologi, Klær og tekstiler, smykker, Middelalder, vikingtid, Samlingsforvaltning, Gjenstandskunnskap
Bilde av Vegard Vike Vike, Vegard Konservator/overingeniør +47-22859501 +47-95821322 v.a.vike@khm.uio.no Konservering, Gjenstandskunnskap, Rekonstruksjon, Vikingtid, Middelalder
Wenn, Camilla Cecilie Rådgiver +47-22859435 c.c.wenn@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Jernfremstilling, Jernvinne, Tjæremile, dyrkningsspor, Jernalder, Vikingtid, Tyrkia, Italia, klassisk arkeologi, romersk keramikk, vann og drenering
Bilde av Hanne Lovise Aannestad Aannestad, Hanne Lovise Overingeniør +47-22859980 40551565 h.l.aannestad@khm.uio.no Arkeologi, vikingtid, jernalder, museologi, Arkeologiske gjenstander og samlinger, samlingsforvaltning