Personar med emneord «Arkeologi»

Namn Telefon E-post Emneord
Bilete av Irmelin Axelsen Axelsen, Irmelin Stipendiat +47 22859106 irmelin.axelsen@khm.uio.no Arkeologi, Metodeutvikling, Metallsøk, GIS, Kulturminnevern, Kulturarv
Bilete av Inger Marie Berg-Hansen Berg-Hansen, Inger Marie Førsteamanuensis +47 22851913 +47 41688955 i.m.berg-hansen@khm.uio.no Arkeologi, Steinalder, Steinteknologi, Teknologi, Materiell kultur, Steinalderregistrering, Landskapsarkeologi, Natur og samfunn, Hunter-gatherers
Bilete av Jostein Bergstøl Bergstøl, Jostein Førsteamanuensis +47/22 85 19 05 jostein.bergstol@khm.uio.no Arkeologi, Forhistorisk arkeologi, fangst, etnisitet
Bilete av Jan Bill Bill, Jan Professor +47 22859556 +47 99887225 jan.bill@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Vikingskipene på Bygdøy
Bilete av Grethe Bjørkan Bukkemoen Bukkemoen, Grethe Bjørkan Rådgiver +47 22841919 97173738 g.b.bukkemoen@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Hushold, Landskapsarkeologi, Identitet, Våtmarksdeponeringer, Jernfremstilling, Jernalder, Arkeologi
Bilete av Hege Damlien Damlien, Hege Førsteamanuensis +47 22851948 +47 95169877 hege.damlien@khm.uio.no Arkeologi, Eldre steinalder, Steinteknologi
Gjerpe, Lars Erik Førsteamanuensis +47 22859368 +47 97535560 l.e.gjerpe@khm.uio.no Arkeologi, Eldre jernalder, Vikingtid, Jordbrukskultur
Bilete av Ann Zanette Tsigaridas Glørstad Glørstad, Ann Zanette Tsigaridas Førsteamanuensis +47 22851971 a.z.t.glorstad@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Yngre jernalder, Gravskikk, Drakt, Kulturell transformasjon, Estetikk og samfunn
Bilete av Håkon Glørstad Glørstad, Håkon Museumsdirektør +47-22859574 +47-99292802 hakon.glorstad@khm.uio.no Arkeologi
Bilete av Svein Harald Gullbekk Gullbekk, Svein Harald Professor +47 22859946 +4791534240 004791534240 s.h.gullbekk@khm.uio.no Arkeologi, Numismatikk, mynthistorie, pengehistorie
Bilete av Ingar Mørkestøl Gundersen Gundersen, Ingar Mørkestøl Stipendiat +47 22859471 +47 99038262 i.m.gundersen@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Tidlig-industriell jernfremstilling, Kullfremstilling, Bosetningsarkeologi, Utmarksarkeologi, Før-industriell jernfremstilling, Romersk import, Romertid, Jordbrukskultur, Klima, Flomarkeologi, Klimakriser, resiliensteori, sårbarhet, vitenskapsteori
Bilete av Silje Hårstad Hårstad, Silje Rådgiver +47 93010046 +4793010046 silje.harstad@khm.uio.no Arkeologi
Bilete av Linnea Syversætre Johannessen Johannessen, Linnea Syversætre Rådgiver +47 40649812 l.s.johannessen@khm.uio.no GIS, Metodeutvikling, Feltdokumentasjon, Intrasis, Arkeologi, Forvaltning
Bilete av Karl Kallhovd Kallhovd, Karl Assisterende museumsdirektør +47-22851959 +47-41568851 karl.kallhovd@khm.uio.no Arkeologi
Bilete av Klaudia Dominika Karpinska Karpinska, Klaudia Dominika Doctoral Research Fellow +47 22859595 k.d.karpinska@khm.uio.no Arkeologi, Archaeology, Arkeozoologi, Archaeozoology, Vikingtid, Viking Age, Vikingtids graver, Viking Age Graves, Graver, Graves
Bilete av Klaudia Dominika Karpinska Karpinska, Klaudia Dominika Stipendiat +47 22859595 k.d.karpinska@khm.uio.no Arkeologi, Archaeology, Arkeozoologi, Archaeozoology, Vikingtid, Viking Age, Vikingtids graver, Viking Age Graves, Graver, Graves
Bilete av James E Knirk Knirk, James E +47 22859756 +4797874174 97874174 knirk@extern.uio.no Arkeologi, Runologi, Vikingtid, Middelalder
Koxvold, Lucia Uchermann Prosjektleder +47 22851956 +47 91645803 91645803 l.u.koxvold@khm.uio.no Eldre og yngre steinalder, råstoff, Arkeologi, teknologi
Kristensen, Steinar Senioringeniør +47 22859676 +47 90178298 steinar.kristensen@khm.uio.no Arkeologi, Feltdokumentasjon, GIS, Intrasis, Drone, Jernalder, Brettspill, Fotogrammetri, RTI, Databaser, MUSIT
Lønaas, Ole Christian Rådgiver +47 22851854 +47 90805939 o.c.lonaas@khm.uio.no Arkeologi
Bilete av Jes Martens Martens, Jes Førsteamanuensis +47 22851852 +47 90919141 jes.martens@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Eldre jernalder, Bebyggelsesarkeologi, Keramikk fra eldre jernalder, Bevæpning i førromersk jernalder
Matsumoto, Mieko Forsker +47 22859599 mieko.matsumoto@khm.uio.no Arkeologi
McGraw, Jessica Leigh Prosjektleder +47 481 98 298 j.l.mcgraw@khm.uio.no Arkeologi, Bosetningsarkeologi, Jernalder, Vikingtid, Markedsplasser, Sentralplasser, Håndverk og produksjon, Insulær metallkunst, Vikingtidens dyreornamentikk
Bilete av Anne Lene Melheim Melheim, Anne Lene Seksjonssjef +47 22841957 +47 99755435 +4799755435 +47 997 55 435 a.l.melheim@khm.uio.no Arkeologi
Melvold, Stine Annette Avdelingsleder +47 22851947 +47 90501207 +4790501207 s.a.melvold@khm.uio.no Arkeologi