20210610

Brukergruppemøte 20210610

Deltagere:
Arne Johan Nærøy (AM)
Henrik von Achen (UM)
Torkel Johansen (VM)
Monica Hansen (TMU)
Anette Sættem (KHM)
Jarle Ebeling (USIT)
Ellen Jordal (USIT)
Espen Uleberg (KHM)

Saksliste:

1. Velkommen
Behandling; Møteplan fram til sommeren og til høsten ble diskutert.
Oppfølging: Det vil være to møter til før sommeren. Første møte etter sommeren planlegges torsdag 12. august. Møterekken fortsettes torsdager 11-12.
2. Godkjenning av referat fra møtet 20210603
Behandling: Torkels presisering ble tatt inn, ellers ingen endringer.
Ellen har hatt møter med AM, TMU og UM om kontroll av migrering, og skal ha møter med KHM og VM senere i uka. AM rydder i poster uten museumsnummer. Manglende museumsnummer hos UM kan være fordi det er mynter som ikke har fått museumsnummer. 
3. Brukergrensesnitt / Excelark for innlegging
Behandling: Anette gjennomgikk Excelarket.
Oppfølging: Henrik tar kontakt med Anette og Espen dersom han har spørsmål.
4. Brukergrensesnitt på web https://kultur-test.unimus.no
Behandling: Feltene som skal vises i svargriden ved søk ble diskutert. I denne omgang vil det være et statisk resultatoppsett, men det er viktig at den senere hovedløsningen gjør det mulig for brukerne å velge hvilke felt som skal vises i resultatoppsettet. Det er også behov for å kunne gruppere og sortere svarene. 
Resultatoppsettet for numismatikk skal inneholde kolonnene Museumsnummer, Undernummer,  Gammeltnummer, Land, Område, Fylke, Gard, Myntherre, Vekt, Betegnelse, Årstall. 
Andre deler av brukergrensesnittet som vil komme i etter at arbeidet med numismatikk er gjennomført er generering og utskrift av rapporter (også for etnografi).
Oppfølging: Ellen og Jarle presenterer forslag til brukergrensesnitt neste uke. 
5. Eventuelt
Det var ingen eventueltsaker.

Dokumenter til møtet:
Excelgrensesnitt
MappingNumismatikk
 

Bakgrunn:
Felt- og informasjonskategorier
Informasjonsanalyse

Publisert 9. juni 2021 21:44 - Sist endret 8. nov. 2024 14:20