
Kyrasset i denne drakten har tre bulker etter å ha blitt skutt på med kuler. Praksisen med å teste rustningselementer kom til da luntelåsgeværet kom til Japan på 1500-tallet.
Familievåpenet, mon, kalles «syv stjerner» og ble brukt av et stort antall samuraifamilier.
Rustningen er komplett, men i skjørtet og leggbeskytterne er ingen estetiske elementer fra andre deler plukket opp, noe som tyder på at de kanskje ikke opprinnelig tilhører denne gusokuen.
Hjelm, kabuto
Av den hodeformede typen, kjent som zunari. Lakkert svart og med en smal stripe av messing på mabizashi, skyggebremmen. Nakkebeskytter, shikoro, av fem svarte plater Blå lisser, den øvre platen vender oppover på hver side i front til små deflektorer, fukigaeshi, der en ene er brukket av, men er bevart.
To av platene på hjelmbollen har bulker etter skudd fra luntelåsgevær, gjort for testformål.

Maske, menpō
Sint uttrykk, ressei men, lakkert sort med stor hvit bart og et lite fippskjegg. Overleppen er malt rød, munnen har forsølvete tenner. Innsiden av masken er lakkert rød.
Halsbeskytter, shikoro: Laget av fire lameller, svartlakkert med blå snøring.
Kyrass, dō
I fem deler med hengsel på venstre side. I tillegg til brystplate og bakplate er det en liten plate på venstre side av armåpningen og to små plater på høyre side. Alt er lakkert svart.
I fem deler med hengsel på venstre side. I tillegg til brystplate og bakplate er det en liten plate på venstre side av armåpningen og to små plater på høyre side. Alt er lakkert svart.
Brystplaten består av fem horisontale plater som har en rille langs midten og er festet øverst til en plate med plass til halsen. Bakplaten er av lignende konstruksjon med horisontale plater.
På brystplaten er to bulker etter kuler fra luntelåsgevær, et øverst og et nederst, bakplaten har et slikt søkk.
Lårbeskyttere, kusazuri: Syv lårbeskyttere hver av fem plater, svart med blå snøring.
Skulderbeskytter, sode
Skulderbeskytterne er av middels størrelse, av syv sorte plater med blå snøring, den fremre kolonnen har flerfarget lisse.
Armbeskytter, kote
Armbeskytterne er laget av ringbrynje med jernplater og en rosettformet plate på albuen, montert på brokade. Hendene har jernplater med preget dekor av et heraldisk emblem, mon, seks runde prikker rundt en syvende. I motsetning til resten av rustningen er ikke jernplatene på armbeskytterne blanklakkerte, men matte, sabi nuri. Sabi nuri er lag med urushi-lakk bearbeidet for å skape en antikk, rustlignende finish.
Det er ingen estetiske elementer eller materialvalg fra resten av rustningen som går igjen i ermene, så det kan hende de i sin tid har blitt plukket fra en annen rustning.

Skjørt, haidate
14 mørklakkerte plater i hver av fire rader, montert på grønn brokade. Få estetiske elementer fra andre deler av rustningen er plukket opp i skjørtet, noe som tyder på at dette skjørtet kanskje ikke opprinnelig tilhører denne gusokuen.
Leggbeskytter, suneate
Leggbeskytterne består hver for seg av fire vertikale jernplater forbundet med ringbrynje. Få estetiske elementer fra andre deler av rustningen er plukket opp i leggbeskytterne, noe som tyder på at de kanskje ikke opprinnelig tilhører denne gusokuen.