English version of this page

Ansatte i Seksjon for etnografi, numismatikk, klassisk arkeologi og universitetsvitenskap

Personar 1 - 25 av 25
Namn Telefon E-post Emneord
Bilete av Ainur Begim Begim, Ainur Postdoktor +47 22859977 ainur.begim@khm.uio.no
Bilete av Jason Augustijn Falkenburg Falkenburg, Jason Augustijn +47 22851923 j.a.falkenburg@khm.uio.no
Bilete av Farideh Faramarzi Faramarzi, Farideh Seniorkonsulent +47 22859984 farideh.faramarzi@khm.uio.no Iransk arkeologi og iransk kunsthistorie, Databaser, Katalogisering, Klassifikasjon
Bilete av Øivind Fuglerud Fuglerud, Øivind Professor +47 22859992 +47 97022203 oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Bilete av Geoffrey Gowlland Gowlland, Geoffrey geoffreg@extern.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Øst Asia, Kina, Taiwan, Materiell kultur, Kunnskapsoverføring, Håndtverk, Arbeidserfaring
Bilete av Svein Harald Gullbekk Gullbekk, Svein Harald Professor +47 22859946 +4791534240 004791534240 s.h.gullbekk@khm.uio.no Arkeologi, Numismatikk, mynthistorie, pengehistorie
Bilete av Olav Hamran Hamran, Olav Seksjonssjef +47 22845779 +47 47884430 olav.hamran@khm.uio.no
Jayapalan, Athithan Stipendiat +47 22859846 athithan.jayapalan@khm.uio.no
Bilete av Bjørn Vidar Johansen Johansen, Bjørn Vidar Avdelingsleder +47 22857945 93495303 b.v.johansen@khm.uio.no
Kartveit, Maria Stipendiat 45687287 maria.kartveit@khm.uio.no Canada, urfolk, maktrelasjoner, kolonialisme, Oscar Mamen, Mongolia
Bilete av Houshang Khazaei Khazaei, Houshang Forsker +47 22859958 houshang.khazaei@khm.uio.no Arkeologi, Numismatikk, Iranske og Islamske mynter
Bilete av Jon Røyne Kyllingstad Kyllingstad, Jon Røyne Førsteamanuensis +47 22850629 +4748228253 j.r.kyllingstad@khm.uio.no
Bilete av Kjersti Larsen Larsen, Kjersti Professor +47 22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Bilete av Marina Prusac Lindhagen Lindhagen, Marina Prusac Førsteamanuensis +47 22859945 98432335 +47-98432335 m.p.lindhagen@khm.uio.no Antikkens kunsthistorie, klassisk arkeologi, antikkens kunst, antikk skulptur, romersk skulptur, romerske portretter, senantikken, Dalmatia, Ustinow-Collection
Bilete av Knut Christian Myhre Myhre, Knut Christian Forsker +47 22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Bilete av Laura Juliana Osorio Iregui Osorio Iregui, Laura Juliana l.j.o.iregui@khm.uio.no
Bilete av Arne Aleksej Perminow Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47 22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Bilete av Håkon Roland Roland, Håkon Førsteamanuensis +47 22859948 +47 47273257 hakon.roland@khm.uio.no Arkeologi, Numismatikk, Heritage
Skogsfjord, Anne Rådgiver +47 22845947 anne.skogsfjord@khm.uio.no Arkeologi, Numismatikk
Sættem, Anette Rådgiver +47 22859943 anette.sattem@khm.uio.no Arkeologi
Bilete av Inger Kristine Vasstveit Vasstveit, Inger Kristine i.k.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Bilete av Anne Vaalund Vaalund, Anne Rådgiver +47 22844247 +47 93616405 anne.vaalund@khm.uio.no Museum, fotografier, databaser, historie, dokumentasjon, formidling, webredaktør
Bilete av Tone Wang Wang, Tone Seniorrådgiver +47 22851915 97021201 97021201 tone.wang@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Utstillinger
Bilete av Gro Birgit Ween Ween, Gro Birgit Førsteamanuensis +47 22845919 47338133 47338133 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Australia, Sosialantropologi, Etnografi, Urfolk, Menneske-dyr relasjoner, Verdensarv, Rettigheter, Forvaltning, Materialitet
Bilete av Ralfs Znotins Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47 22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi